Mandale, czyli obrazy sercem malowane + tapety do pobrania

Posted by on 4 sierpnia, 2013 in Smaczne Inspiracje, Zrób to sam

Mandale, czyli obrazy sercem malowane + tapety do pobrania

Mandale, spontaniczne wytwory wyobraźni, cyklicznie powtarzające się wzory, osadzone na planie koła. Wprowadzają ład i porządek, koncentrują uwagę, wprowadzają w stan relaksu, daja spokój i wyciszenie.Idealny sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego, fantastyczna metoda na opanowanie trudnych słów czy symboli wplecionych w rysowany wzór.

 

 

W stanie relaksu o wiele więcej jest możliwe i na dłużej zapada w pamięć, pod warunkiem, że obrazy tworzone są samodzielnie od początku do końca. Kolorowanie gotowych wzorów w procesie zapamiętywania nie bardzo się tu sprawdza, po bardzo krótkim czasie ciężar uwagi przechyla się w kierunku mechanicznego, bezmyślnego wcierania farby w obrys, gdzie tak naprawdę najważniejsze jest tworzenie zarysu symbolu, opanowanie go.
Przy kłopotach w nauce, przy trudnościach z koncentracją uwagi, każda chwila poświęcona takiej pracy jest na wagę złota, warto zadbać i zwrócić uwagę na szczegóły. Niby drobiazg a efekty mogą być zaskakujące.

Narzędzia do pracy mogą być dowolne (kredki, flamastry, farby, sznurki itd), łączenie technik mile widziane, praca na płaszczyźnie z elementami przestrzennymi – jak najbardziej tak, co tylko nam podpowie wyobraźnia. Technika jest uniwersalna, sprawdza się na etapie wczesnoszkolnym, późniejszej nauce, czy arteterapii, od nas tylko zależy na co mamy czas, ochotę, jaki rodzaj aktywności tym razem wybierzemy.

Poniżej zamieszczam  moje ostatnie mandale, tapety i avatary gotowe do pobrania na  komputer lub telefon w popularnych rozmiarach.

Kliknij na odpowiednią wielkość, aby pobrać.

Avatary / Tapety na telefon:

Tapety na pulpit:
Avatary / Tapety na telefon:
Tapety na pulpit:

800×600 , 1024×768 , 1200×800 , 1280×960 , 1440×900 , 1600×1200 , 1680×1050 , 1920×1200