Gwiazda, papierowy klosz

Posted by on 31 grudnia, 2014 in Smaczne Inspiracje, Święta, Zrób to sam

Gwiazda, papierowy klosz

Dekoracje świąteczne, papierowe ozdoby zawsze w naszym domu powstają zazwyczaj w trakcie Świąt.

To wyjątkowy czas spędzony z dziećmi  … a dom, pięknieje z każdą chwilą :-)

W tym roku ruszyła domowa produkcja papierowych gwiazdek, które wplecione w świetlny łańcuch, podświetlone od środka światłem małych lampeczek, wesoło je zdobią.

Poniżej zamieszczam szablon do wydruku wraz z instrukcją wykonania.

 


 

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku czytelnikom bloga, znajomym, najbliższym oraz sobie, życzę wielu powodów do uśmiechu oraz wielu inspirujących projektów do zrealizowania

MoniKa


 

 

7_ Gwiazda papierowa podświetlana

 

Do przygotowania gwiazdkowych kloszy potrzebujemy:

  • wydruk wzoru,
  • papier raczej grubszy,
  • klej,
  • nożyczki,
  • dziurkacz zwykły lub ozdobne (nie jest to konieczne),

 

Poniżej zamieszczam wzór do wydruku, kliknij na obrazek poniżej, w nowym oknie wyszukiwarki pojawi się dokument pdf z wzorami do wydruku.

 

1_ Gwiazda papierowa podświetlana

 

 

Na arkuszu znajdują się wzory w dwóch rozmiarach, z mniejszego otrzymamy gwiazdkę o średnicy 26 [cm], z większego wzoru gwiazdkę o średnicy 40 [cm]. Gwiazda jest pięcioramienna, więc trzeba wzór wydrukować 5 razy. Przy mniejszym wzorze udało się na jednym arkuszu zmieścić dwa wzory. Papier do wydruku najlepiej grubszy lub z wydruku można zrobić szablon do odrysowania na grubszym papierze.

Jeszcze przed wycięciem wzoru z papieru warto przyłożyć linijkę do wzoru i obrysować linie np. metalową końcówką od ołówka automatycznego. Wtedy po wycięciu łatwiej nam będzie się papier zaginać.

Po wycięciu wzoru zaginamy papier wzdłuż zaznaczonych linii i sklejamy najdłuższy bok.

Teraz jest doskonały moment, aby przy pomocy nożyczek lub dziurkacza wyciąć wzór, który będzie zdobił ramie gwiazdy. Tak należy przygotować 5 ramion gwiazdy, które ze sobą sklejamy. Najłatwiej to zrobić gdy ramiona są złożone na płasko, jedno dokładamy do drugiego i tylko przekładamy do wnętrza posmarowane klejem od zewnętrznej strony skrzydła.

 

6_ Gwiazda papierowa podświetlana
Na końcu ramię 1 z 5 można skleić na stałe, albo zrobić w wersji składanej gdzie całość zamyka się jak przeciągniemy sznureczek który będzie część 1 z 5 dociskał do siebie.

 

Uwagi:

  • gwiazdki wydrukowane na zwykłym papierze do drukarki są bardzo ładne, przeświecalne w całej swojej objętości ale są bardzo delikatne, trudniejsze do złożenia dla młodszych dzieci, osób starszych, wymagają więcej cierpliwości i uwagi, dlatego na początku lepiej to zrobić z grubszego papieru, wydruk zrobić na papierze np. wizytówkowym,

 

5_ Gwiazda papierowa podświetlana

 

 

 

 

2_ Gwiazda papierowa podświetlana